Zrębkowanie gałęzi Bielsko-Biała

 

Zrębkowanie gałęzi w ogrodzie

Jak poradzić sobie z wyciętymi i usuniętymi gałęziami, ściółką, korą, a nawet opadłymi liśćmi, których jak się już na pewno nie raz przekonałeś, może być całkiem dużo po większych pracach porządkowych w Twoim ogrodzie. Najlepszym sposobem na pozbycie się problemu jest użycie rębaka. Dzięki temu otrzymasz masę, którą z powodzeniem możesz wykorzystać, np. jako zabezpieczenie roślin, drzew i krzewów przed wysuszeniem. Tak podsypka jest naturalnym nawozem, który użyźni również glebę.

Oferujemy profesjonalne zrębkowanie gałęzi oraz innych odpadów drzewnych.

Na czym polega zrębkowanie gałęzi?

Zrębkowanie polega na rozdrobnieniu gałęzi przy użyciu specjalnych urządzeń. Po zrębkowaniu drewno nie zajmuje wiele miejsca, łatwo można je więc wywieść lub przechowywać.

To, co pozostanie po koniecznych pracach w ogrodzie, to często nie lada problem. Wycięte gałęzie, nieduże drzewa, krzewy i żywopłoty potrafią zająć całkiem spory kawał Twojego ogrodu. Jak zmieścić je w koszach? W jaki sposób je zagospodarować? Pamiętaj, że to również wchodzi w zakres usług większości firm ogrodniczych. Mowa oczywiście przede wszystkim o zrębkowaniu gałęzi. W ten sposób szybko uporasz się z górą tego rodzaju odpadów i zamienisz je w przydatny półprodukt.

Jakie urządzenia wykorzystujemy w naszej pracy?

Wśród urządzeń, które wykorzystujemy do zrębkowania są specjalistyczne rozdrabniacze i rębaki. Rębak to profesjonalna maszyna, która idealnie nadaje się do rozdrabniania gałęzi. Dzięki obracającej się tarczy z nożami, rozdrabnia wkładany materiał i przerabia go na tak zwane zrębki. Dysponujemy rębakami o doskonałej wydajności, dzięki czemu zlecone prace przeprowadzamy sprawnie i szybko.

Istnieją dwa główne typy rębaków. Pierwszym z nich jest rębak tarczowy. Jego noże poruszają się w jednej płaszczyźnie koła tarczy. Drugi to rębak bębnowy, którego ruchy noży zaznaczane są przez walec. Co więcej, nasze rębaki wyposażone są w odpowiedni przenośnik nazywany recyklerem lub rozdrabniaczem.

Naszą usługę możemy zaproponować zarówno dużym firmom, jak i osobom prywatnym. Z racji tego, że nasza firma zajmuje się także wycinkami oraz pielęgnacją drzew i krzewów, można je u nas zamówić jednocześnie z usługą zrębkowania pozostałych odpadów drzewnych.

Zrębkowanie gałęzi na Twoim terenie

Prace związane z wycinką, lub przycinaniem drzew często pozostawiają po sobie wiele odpadów. Aby się ich pozbyć, wykonuje się proces zrębkowania. Polega on na przepuszczeniu gałęzi przez tzw. rębak, który tnie je na kawałki długości 2-3 cm, lub nawet w bardzo drobny pył.
Takie rozwiązanie pozwoli Ci pozbyć się z twojej działki mnóstwa niepotrzebnych materiałów, które psułyby estetykę twojego ogrodu. Co więcej, zrębka uzyskana z drzew ogrodowych może zostać użyta jako nawóz do użyźniania gleby.

Co zrobić z odpadami po zrębkowaniu?

Zgodnie z życzeniem odpady po zrębkowaniu możemy wywieźć lub zostawić je na miejscu. Uzyskany materiał zwany zrębką, można wykorzystać w różnych celach. Bardzo często stosuje się go do celów opałowych, jako ściółkę, do ozdabiania terenów zielonych, parków, ogrodów, w ten sam sposób co korę drzewną. Warto również dodać, że zrębka traktowana jest także jako biopaliwo do celów energetycznych w elektrowniach i elektrociepłowniach. Zrębki oczywiście jesteśmy w stanie zutylizować, jeśli nie są w żaden sposób dla Państwa przydatne. Z należytą dokładnością dbamy o porządek, więc dobrze wiemy, jak sobie z nimi poradzić.

Serdecznie zachęcamy do współpracy. Gwarantujemy, że do każdego otrzymanego zlecenia podchodzimy indywidualnie oraz z dbałością o każdy szczegół. Cenę dopasowujemy do ilości pracy, którą będziemy musieli wykonać. Niemniej zapewniamy, że nasze ceny są bardzo przystępne. Wysoką jakość naszej pracy świadczyć może mnogość usług, które wykonaliśmy dla mieszkańców Bielska-Białej oraz okolic, które można sprawdzić w naszych realizacjach.

Ważne informacje