Nasze usługi - PROJEKTOWANIE OGRODÓW:


Oferujemy wykonanie projektu ogrodu, zgodnie z Twoimi wymaganiami. Nasi fachowcy wykonają plan, ustalą kosztorys, dobiorą odpowiednie rośliny. Zapewniamy pomoc na każdym etapie projektu.

Planowanie oraz projektowanie pozwala w pełni wykorzystać potencjał jaki drzemie w dostępnych możliwościach materiałowych i finansowych. Zaplanowane działanie zapobiega również niepotrzebnemu ryzyku, który możemy ponieść dokładnie w tych samych kwestiach. Tak więc, projektowanie ogrodów jest równie istotnym elementem jak zaprojektowanie domu. Ogród może stać się piękną i interesującą częścią posesji, w której każda osoba będzie miała możliwość odpoczynku.

Na czym polega projektowanie ogrodu?

Na projekt składa się kilka bardzo ważnych etapów, w których uczestniczy również sam zainteresowany. Dzięki temu może on śledzić losy swojego terenu i mieć wkład w wygląd ogrodu. Poniżej wymienione zostały główne etapy, z których może składać się projektowanie ogrodów.

1. Wizja lokalna oraz sporządzenie wymiarów terenu Ta część projektu pozwala na wstępny szkic, który można nanieść w programie do projektowania. Znając wymiary skutecznie możemy zarządzać zielonym terenem w dowolny sposób i zmieniać go według koncepcji, które są ustalane z klientem. Łatwiej również zaplanować posadowienie wszelkich ogrodowych urządzeń, mebli, dekoracji oraz oczywiście najważniejszej części ogrodu czyli roślinności. Nie możemy rownież zapomnieć o aeracji trawników, czy też zaprojektowania systemu nawadniania.

2. Spotkanie koncepcyjne w siedzibie firmy, która zajmuje się projektowaniem ogrodów Zazwyczaj dla klienta przygotowywanych jest kilka koncepcji, które pokazują zaplanowanie terenu zielonego jego posesji. Taki projekt przygotowywany jest w profesjonalnym programie. Bardzo często programy do projektowania przestrzeni pozwalają na trójwymiarową postać wykreowanego terenu, co sprawia, że jego obraz staje się bardziej rzeczywisty i realny. Zobaczenie kilku projektów sprawia, że klient ma możliwość wyboru i dokonania ewentualnych zmian lub przekazania projektantom warunków, które koniecznie muszą być spełnione w jego ogrodowej przestrzeni. Na takim spotkaniu konsultacyjnym zapadają również decyzje dotyczące roślin oraz ogrodowych dekoracji, jakie powinny się znaleźć w ogrodzie i które urozmaicą widok zielonego terenu.

3. Przekazanie projektu do realizacji W momencie, gdy już klient zgodził się na konkretną koncepcję projektową ogrodu i zostały uzgodnione wszystkie szczegóły dotyczące jego zaprojektowania, cała dokumentacja zostaje przekazana do specjalistów, którzy zajmą się praktyczną jego realizacją. Na tym etapie tworzony jest również kosztorys, który uwzględnia wszystkie wydatki związane z planowaną realizacją ogrodu. Jego urzeczywistnienie jest częścią, której nie może się doczekać nie tylko klient, ale również projektant. Jesteśmy zadowoleni oraz dumni z możliwości tworzenia czegoś nowego i pięknego. Kompleksowe założenie ogrodu stwarza odpowiednie warunki do relaksu, zabawy z dziećmi, pięknych widoków, a także organizowania wyjątkowych imprez.

Dlaczego warto zlecić usługę wykonania projektu profesjonalistom?

Niektóre osoby uważają, że nie potrzebują specjalistów, którzy wspomogą ich w wykreowaniu oczka wodnego, trawnika, czy też całego ogrodu. Zwłaszcza wtedy, gdy ktoś uwielbia organizować swoją przestrzeń, w której będzie się dobrze czuł. Jednak nie każdy posiada umiejętności oraz czas do tego, aby nawet na małej przestrzeni zaprojektować coś pięknego i wyjątkowego. Nawet mała powierzchnia ogrodu lub altany zasługuje na piękno, a my zasługujemy na wspaniałe otoczenie, w którym będziemy mogli odpocząć i zregenerować swoje siły na kolejne dni codziennych obowiązków. Zaprojektowanie ogrodu przez profesjonalistów może sprawić, że będzie on cieszył nasze oczy i duszę przez wiele lat. Po wykonaniu projektu w Bielsku Białej właściciel działki powinien jedynie odpowiednio pielęgnować ogród. Wtedy ekologiczne ogródki, które tworzymy będą zachwycały swoich domowników każdego dnia. Różnego rodzaju rośliny mogą dawać poczucie harmonii oraz wewnętrznej radości. Nasi projektanci doskonale wiedzą jak stworzyć ogród marzeń dla gospodarzy posesji po konsultacji z nimi.

Na projekt ogrodu nie składa się jedynie rozkład roślin oraz zieleni, czy też wymienionych wcześniej ogrodowych przedmiotów. Tworzenie ogrodu to również wiedza na temat roślin i warunków jakie powinny mieć, aby mogły rosnąć i bez problemów rozwijać się. To kolejny powód dla którego warto przekazać stworzenie ogrodu osobom, które posiadają specjalistyczną wiedzę oraz kompetencje. Projektowanie trawników, biodynamicznego ogródka warzywnego, czy też stworzenie projektu systemu nawadniania stanowią nasze kolejne specjalizacje, dzięki którym możemy w pełni zaopiekować się zieloną przestrzenią naszego klienta.

Ważne informacje