Prace brukarskie Bielsko-Biała

Nasze usługi – PRACE BRUKARSKIE:

Nasze posesje oprócz budynków mieszkalnych posiadają chodnik prowadzący do drzwi wejściowych oraz podjazd do garażu, gdzie parkujemy nasze samochody, motory i rowery. Chodnik oraz podjazd są wizytówką każdego budynku, dlatego do jego wyglądu przywiązujemy dużą wagę. Z pomocą przychodzi nam, wtedy brukarstwo. Brukowanie nawierzchni sprawia, że przestrzeń wokół domu staje się ozdobą samą w sobie. Podnosi również walory estetyczne samego budynku mieszkalnego. W wyborze kostki brukowej musimy kierować się odpowiednią wiedzą, ponieważ materiał ten, musi zostać prawidłowo dobrany do przewidywanych obciążeń, warunków atmosferycznych czy też otoczenia. Różnorodność dostępnych na rynku materiałów, ich kolorów, kształtów czy rozmiarów, jest tak duża, że brak doświadczenia przy ich wyborze, może doprowadzić do zniszczenia nawierzchni oraz konieczności położenia jej po raz kolejny. Ważnym aspektem podczas układania chodników jest odpowiednie zaplanowanie wszystkich ścieżek, traktów i dróżek, tak aby zapewniało ono swobodę i możliwość komfortowego poruszania się po posesji. W tym wypadku chodzi przede wszystkim o dobór odpowiedniej szerokości traktów oraz ich kształtu.

Wykonamy wszelkie prace brukarskie, nawet te nietypowe. Brukujemy podjazdy, parkingi, opaski wokół budynków, opaski w ogrodzie, schody, chodniki, tarasy i inne powierzchnie.

Dlaczego warto skorzystać z usługi prac brukarskich?

Znaczną część każdej posesji i ogrodu zajmują chodniki, podjazdy, dróżki i ścieżki. Do ich wykonania zaproś rzetelną firmę, tylko wtedy masz gwarancję, że usługa zostanie wykonana fachowo i zgodnie z projektem Twojego ogrodu. Chodniki i ścieżki powinny pod względem wizualnym i estetycznym komponować się z fasadą domu i ogrodzeniem. Dzięki temu uzyskasz dopełniającą się i efektowną całość. Jeśli projekt wykonywała firma, to na pewno wzięła to również pod uwagę.

Nasi pracownicy posiadają odpowiednie doświadczenie w tej dziedzinie i z pewnością pomogą Państwu wybrać optymalne rozwiązanie. Ostatnim i zarazem najważniejszym zagadnieniem jest fakt, że wykonanie nawierzchni z kostki brukowej jest inwestycją przewidzianą na długi okres przydatności. Należy pamiętać, że nie jest to element wyposażenia posesji, który będą Państwo często zmieniać. Nawierzchnia ma być tak wykonana, aby wytrzymać długie lata eksploatacji oraz swoim wyglądem zachwycać nas latami. Poniżej przedstawimy kilka podstawowych zasad, który warto kierować się przed rozpoczęciem prac brukarskich.

Zastosowanie kostki brukowej w ogrodzie

Ogród łatwo wyznaczyć za pomocą odpowiednich chodników, ścieżek i przejść. Z czego wykonać tego rodzaju elementy? Jest bardzo dużo pomysłów na zagospodarowanie w ten sposób swojego podwórka i ogrodu. Możesz to zrobić przy pomocy kostki brukowej, która jest bardzo wytrzymała i odporna na uszkodzenie mechaniczne i pogodowe. Jeśli chcesz, możesz także wybrać kostkę brukową, która wyróżnia się spośród tych tradycyjnych, np. z efektem postarzenia lub przypominająca drewno.

Grubość kostki brukowej

Na rynku dostępne są kostki o grubości 4 cm idealnie nadające się na chodniki, alejki; 6 cm kostki przeznaczone są na podjazdy dla samochodów osobowych i dostawczych; 8 cm kostki pasują idealnie dla pojazdów ciężarowych; 10 cm kostki znajdą zastosowanie na placach i drogach, które będą często użytkowane przez samochody ciężarowe. Na posesjach prywatnych polecamy układanie kostki o grubości 6 cm.

Podbudowa

Jest to najważniejsza część prac brukarskich. W przypadku źle wykonanej podbudowy kostka brukowa będzie pękać. W zależności od pojazdów, które będą użytkowały daną nawierzchnię oraz rodzaju terenu, na której będzie położona kostka zależy dobór odpowiedniej stabilizacji (np. cementowo-piaskowej).

Zarys powierzchni

Warto pamiętać, że kostka brukowa powinna być układana w miejscach, w których będzie eksploatowana. Należy unikać tzw. „martwych pól” – czyli miejsc, w których kostka nie będzie w ogóle używana. W tych miejscach powinno się wkomponować zieleń. Pomoże to obniżyć koszty prac oraz sprawi, że nada nawierzchni estetycznego wyglądu.

Projekt

Od naszej kreatywności oraz wyobraźni zależy estetyka nawierzchni. Wykonanie projektu umożliwi Państwu ustalenie wszystkich szczegółów przed rozpoczęciem prac.

Profesjonalne układanie kostki brukowej

Mamy przyjemność przedstawić Państwu nasze usługi związane z kompleksowymi pracami brukarskimi. Nasza firma zajmuje się układaniem kostki brukowej, układaniem chodników oraz wszystkimi pracami związanymi z pracami brukarskimi. Zlecenia wykonujemy na terenie całego powiatu bielskiego.

Oferujemy szeroko pojęte prace brukarskie tj.:

  • podjazdy
  • parkingi
  • opaski wokół budynku
  • opaski z kostki w ogrodzie
  • schody
  • chodniki
  • tarasy

Zleć prace brukarskie profesjonalistom

Odpowiednio ułożony chodnik bądź podjazd znajdujący się na posesji to zadanie, którym powinien zająć się profesjonalny brukarz. Dzięki temu kostka zostanie położona równo i unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek niedługo po tym, kiedy pseudofachowcy się zmyją. Posiadający cenną wiedzę oraz doświadczenie brukarz zadba także o Twój podjazd i sprawi, że nie będziesz mieć żadnych problemów z wjazdem samochodem do garażu. Oprócz tego pięknie ułożona kostka to wizytówka każdego budynku.

Indywidualne podejście do każdego zlecenia

Do każdego zlecenia podchodzimy profesjonalnie. Naszym klientom oferujemy atrakcyjną cenę. Doradzamy naszym klientom najkorzystniejsze rozwiązania w zakresie prac brukarskich. Pomagamy wybrać odpowiedni wzór, kolor, fakturę materiału. Nasze usługi wykonujemy z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, który pozwala na szybkie i precyzyjne wykonanie prac. Gwarantujemy, że nasze usługi zostaną wykonane fachowo, solidnie, terminowo i w dobrej cenie. Nasza firma oferuje Państwu tanie, profesjonalne oraz rzetelne usługi brukarskie. Gwarantujemy Państwu, że cennik naszych usług posiada atrakcyjne ceny w porównaniu do naszej konkurencji. Oferujemy rozwiązania na każdą kieszeń.

Zasięg realizacji naszej usługi

Układanie kostki brukowej wykonujemy dla klientów z powiatu bielskiego, z miast i ich okolic:, Bielsko-Biała, Czechowice-Dziedzice, Bestwina, Buczkowice, Bystra, Hałcnów, Janowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Mazańcowice, Meszna, Międzyrzecze, Pisarzowice, Wilkowice, Świętoszówka i inne.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Ważne informacje