Obsługa i pielęgnacja boisk piłkarskich

Obsługa i pielęgnacja boisk piłkarskich

Renowacja boisk trawiastych

Z biegiem czasu obok trawy zasianej kiedyś na boisku mogą wyrosnąć chwasty, a trawa w niektórych miejscach może zostać wytarta poprzez obuwie, biegających po niej osób. Tym samym na pewno nadejdzie dzień, kiedy będzie ona wymagała odnowienia, tj. renowacji. Właściwa odbudowa trawy na boisku jest o tyle ważna, gdyż to ona decyduje o tym, jak dobrze będzie się trenować na powstałej w ten sposób powierzchni. Profesjonalna firma, świadcząca usługi ogrodnicze najlepiej zadba o trawę na Twoim boisku!

Pielęgnacja boisk trawiastych

Często eksploatowane tereny, takie jak boiska trawiaste wymagają również odpowiedniej pielęgnacji, aby w odpowiedni sposób mogły wciąż spełniać swoje zadanie. Należy je przede wszystkim często kosić, dbać o ich nawodnienie i nawozić. Jeżeli nie wiesz w jaki sposób się tym zająć lub zwyczajnie brak Ci na to czasu wystarczy, że zadzwonisz do nas – postaramy się pomóc, jak najszybciej i sprawimy, że trawa na boisku będzie lśniąco niosła zawodników do zwycięstwa.

Piaskowanie boiska trawiastego

Piaskowanie to tak naprawdę czyszczenie danej powierzchni z wszelkich niepożądanych, znajdujących się na niej elementów. Piaskowanie jest jak malowanie natryskowe, ale zamiast farbą, którą wydmuchujesz materiał ścierny – sprężone powietrze służy do wytrawiania czyszczonej powierzchni. W ten sposób możesz między innymi usunąć niechciane chwasty i inne niechciane elementy trawnika, w tym również boiska trawiastego.

Wertykulacja boiska trawiastego

Wertykulacja trawnika nie polega na napowietrzaniu gleby pod trawą, ale na usunięciu materiału organicznego, takiego jak mech i zbita trawa, aby nowe źdźbła trawy mogły łatwiej rosnąć. Aby ją przeprowadzić trzeba posiadać odpowiedni sprzęt i wiedzę, którą w dużej mierze nabywa się wraz z doświadczeniem. Tym samym polecamy Ci w tym celu skorzystać z usług firmy ogrodniczej, która dobrze wie, jak odpowiednio zabrać się do tematu, aby wertykulacja przyniosła oczekiwane efekty.

Obsługa boisk trawiastych

Kompleksowa obsługa boisk trawiastych opiera się nie tylko na ich założeniu i renowacji. Aby trawa na boisku cały czas utrzymywała jak najlepszą kondycję musi być jak najczęściej pielęgnowana, odpowiednio nawożona i koszona. Aby wciąż utrzymywała ten sam stan wszystkie te zabiegi muszą być wykonywane umiejętnie i w określonych odstępach czasu. Jeśli w odpowiedni sposób się nią zajmiemy odwdzięczy się nam cudownym kolorem, blaskiem i miękkością naturalnego dywanu.

Ważne informacje