Koszenie trawników Bielsko-Biała


Koszenie trawników małych i dużych

Zachęcamy do skorzystania z usługi koszenia, zarówno dużych powierzchni zielonych jak i małych przydomowych ogródków. Posiadamy traktory samojezdne, traktory z kosiarkami bijakowymi, oraz specjalistyczne dmuchawy. Zapewniamy wywóz skoszonej trawy i liści.

Oferujemy koszenie małych terenów przydomowych oraz wielkometrażowych powierzchni przemysłowych znajdujących się przy zakładach produkcyjnych oraz innych instytucjach posiadających tereny zielone.

Posiadamy traktory samojezdne, traktory z kosiarkami bijakowymi oraz specjalistyczne dmuchawy wraz z samochodami przystosowanymi do wywozu trawy i liści co sprawia, że nasze usługi wykonywane są profesjonalnie z zachowaniem ustalonych terminów.

Koszenie trawnika to jeden z podstawowych, a jednocześnie najważniejszych elementów pielęgnacji ogrodu. Warto pamiętać o tym, że tylko regularnie dbanie o trawnik sprawi, że będzie on się doskonale prezentował.

Regularnie koszona trawa tworzy gęstą, zieloną i równą darń. Taki trawnik jest przyjemny dla oka, więc bez wątpienia będzie źródłem dumy właściciela, a także zwróci uwagę odwiedzających posiadłość gości. W końcu to jeden z ważniejszych elementów ogrodu – jest tłem dla wszystkich innych roślin, a także swojego rodzaju wizytówką.

Kosimy zarówno ogrody przydomowe jak i również przemysłowe czy użyteczności publicznej. Pracę wykonujemy sprawnie i szybko, dzięki doświadczonym pracownikom oraz profesjonalnemu sprzętowi, który znacznie usprawnia naszą pracę.

W zależności od wysokości trawy oraz powierzchni terenu z jaką mamy do czynienia, wykorzystujemy konkretne urządzenie. Na przykład kosiarki tradycyjne, które idealnie nadają się do koszenia niedużych trawników przydomowych. Natomiast traktory samojezdne wykorzystujemy w sytuacji gdy kosimy bardziej rozległe trawniki.

Koszenie trawników

Każdy trawnik, nie tylko ten na boisku musi być koszony w odpowiednich odstępach czasu, i wcale nie chodzi tutaj tylko o aspekty wizualne, ale przede wszystkim o witalność posianej przez nas trawy. Jeśli chcemy, żeby na długo zachowała zdrowy wygląd musimy, jak najczęściej dbać o jej koszenie. Potrzebujesz pomocy w skoszeniu Twojego trawnika? Jesteśmy tutaj właśnie po to, aby pomóc Ci utrzymać Twój ogród i trawnik w należytym porządku przez cały rok! Zapraszamy!

Trawnik ozdobą Twojego ogrodu

Trawniki stanowią często bardzo dużą część każdego ogrodu. Pewnie nie inaczej jest również w Twoim przypadku. Są piękną dekoracją, a także zapewniają miejsce do zabawy i wypoczynku. Jednak im więcej trawników, tym więcej pracy. Jeśli nie lubisz śmigać z kosiarką po swoich trawnikach lub po prostu nie masz czasu, to zleć to profesjonalnej firmie. Z pewnością zyska na tym Twój ogród, a także Ty, szczególnie w kwestii wolnego czasu. Tylko regularnie przycinane trawniki są piękne i zadbane.

Zadbany trawnik to ozdoba każdego ogrodu. Rośnie on nie tylko w tym najbardziej reprezentacyjnym miejscu, bo często również przy podjazdach czy z tyłu domu. To także ogród, a właściwie jego część, która wymaga systematycznego podlewania i koszenia, aby trawnik wzrastał i rozwijał się zapewniając odpowiednie efekty estetyczne. Jest kilka rodzajów trawy, każda z nich charakteryzuje się nieco innymi właściwościami, ale o każdą z nich musisz odpowiednio dbać. Koszenie trawnika dobrym sprzętem to czasem nawet przyjemność.

Dlaczego warto zdać się na specjalistów w dziedzinie koszenia trawy?

Korzystanie z naszych usług to nie tylko oszczędzanie własnego czasu i energii, ale także lepszy wygląd trawnika. Koszenie trawy wydaje się prostą czynnością jednak wymaga pewnej wiedzy i umiejętności. Aby efekt koszenia był w pełni zadowalający, konieczne jest świadome oszacowanie częstotliwości koszenia w sezonie wegetacyjnym. Ważne jest również określenie wysokości, do której powinna wtedy sięgać trawa.

Koszenie trawników i trawy na działce powinno odbywać się nawet raz w tygodniu w sezonie wegetacyjnym. Nie jest to jednak regułą, ponieważ częstotliwość koszenia zależy od szybkości wzrostu trawy, na którą mają wpływ takie czynniki jak pogoda, nawożenie, podlewanie, a także rodzaje gatunków traw, które wchodzą w skład trawnika.

Pierwsze koszenie przeprowadzamy wtedy, gdy wysokość trawy ma około 8-12 centymetrów – kosimy ją wtedy do wysokości około 6 cm. Przy każdym kolejnym koszeniu pozostawiamy trawę o wysokości 3,5-4 cm. Taka wysokość stymuluje krzewienie, pozwala utrzymać optymalną wilgotność gleby oraz ogranicza rozwój chwastów.

Istotna jest również ostrość kosiarki – ostre noże precyzyjnie ścinają źdźbła, natomiast tępe mogą je rozrywać, co skutkuje gorszym wyglądem darni. Koszenie przeprowadzamy na suchej powierzchni, natomiast po zakończeniu koszenia dobrze jest porządnie podlać trawnik.

Koszenie trawników za pomocą profesjonalnych narzędzi

Piękny trawnik to wizytówka każdego domu lub budynku, w którego pobliżu się znajduje. Odpowiednie przycinanie trawy również jest pracą, którą lepiej jest powierzyć profesjonalistom. Mają oni do swojej dyspozycji najlepsze narzędzia do koszenia, które sprawią, że twój trawnik zawsze będzie wyglądał na świeży i zadbany.

Dbamy o porządek po zakończeniu koszenia

Dysponujemy specjalistycznymi dmuchawami wraz z samochodami przystosowanymi do wywozu trawy oraz liści, dzięki czemu pozostawiamy po sobie tylko idealnie skoszony trawnik. Sposób usuwania skoszonej trawy dopasowujemy do specyfiki danego miejsca.

Zapraszamy do kontaktu

Wykorzystujemy wiedzę oraz umiejętności zdobyte podczas długoletniej praktyki, aby ogród stał się przyjemnym i reprezentacyjnym miejscem. Nasi wyszkoleni pracownicy podchodzą z zaangażowaniem do każdego powierzonego im zadania. Każdy przypadek rozpatrują inaczej, biorąc pod uwagę wszystkie ważne czynniki.

Podczas koszenia trawników istotna jest precyzja oraz wysokiej jakości urządzenia. Nasze usługi zawsze są realizowane w terminowo.

Przy stałych zleceniach zawsze starannie pilnujemy, by koszenie trawnika odbywało się regularnie. Regularność jest ważna podczas wszelkich procesów pielęgnacyjnych, także w przypadku koszenie – zbyt wysoka trawa gorzej reaguje na koszenie, niż ta koszona regularnie. Dobrze jest też wiedzieć, że trawa nie powinna być skracana bardziej niż o połowę podczas jednego koszenia.

Gwarantujemy, że dzięki nam Twój trawnik będzie wyglądał pięknie i reprezentacyjnie przez cały sezon. Skorzystaj z naszych usług i ciesz się widokiem wspaniale wyglądającej trawy w swoim ogrodzie.

Ważne informacje